ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3088696
*
nr 308 8696
Spegel
Rokokostil,
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 09:30:22
1
500 kr
2/4 14:47:09
2
600 kr
4/4 11:35:43
3
650 kr
4/4 15:04:35
4
2.000 kr
5/4 03:48:14
3
750 kr
5/4 11:05:06
5
1.500 kr
5/4 11:05:49
5
1.800 kr
5/4 11:06:20
5
2.000 kr
5/4 11:06:58
5
2.500 kr
5/4 14:33:49
6
2.400 kr
5/4 14:34:22
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 308 8696
Spegel
Rokokostil,
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 09:30:22 | 1 | 500 kr |
2/4 14:47:09 | 2 | 600 kr |
4/4 11:35:43 | 3 | 650 kr |
4/4 15:04:35 | 4 | 2.000 kr |
5/4 03:48:14 | 3 | 750 kr |
5/4 11:05:06 | 5 | 1.500 kr |
5/4 11:05:49 | 5 | 1.800 kr |
5/4 11:06:20 | 5 | 2.000 kr |
5/4 11:06:58 | 5 | 2.500 kr |
5/4 14:33:49 | 6 | 2.400 kr |
5/4 14:34:22 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14